KONST / Litografier / Färglitografi 16162019
*
nr 1616 2019
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:13:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 22:23:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applikation birgit broms färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Birgit Broms
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
nr 1616 2019
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
Birgit Broms, svensk bildkonstnär född 1924, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 22:23:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applikation birgit broms färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22